۵ رویه فناوری که شما برای کار در هر صنعتی باید بدانید

۵ رویه فناوری که شما برای کار در هر صنعتی باید بدانید

در حقیقت، با محبوبیت فزاینده چیزهایی مانند یادگیری ماشین و تجارت لمسی در هر صنعتی از بانکداری تا بهداشت، فناوری در حال متحول کردن رویه کسب و کار ماست و رویکرد پیشرفتگی را تبدیل به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما کرده است.

اگر شما اخبار روندهای جالب توجه فناوری مانند هوش مصنوعی را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که فناوری های نوظهور رویه کار ما را تغییر می دهند. در حقیقت، با محبوبیت فزاینده چیزهایی مانند یادگیری ماشین و تجارت لمسی در هر صنعتی از بانکداری تا بهداشت، فناوری در حال متحول کردن رویه کسب و کار ماست و رویکرد پیشرفتگی را تبدیل به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما کرده است.

در اینجا پنج روند برتر که شما باید برای کار در هر صنعتی بدانید آورده شده است.

۱- اینترنت اشیا (IOT)
یکی از عظیم ترین روندهای فناوری که در این سال ها پدیدار شده اینترنت اشیاء است. به عبارت ساده تر، اینترنت اشیاء (به اختصار IOT) این ایده است که همه دستگاه های فناورانه می توانند به اینترنت و یکدیگر متصل شوند تا پیوند کاملی بین دنیای واقعی و دیجیتال برقرار کنند. این چه تاثیری بر شما خواهد داشت؟ این به صنعت شما بستگی دارد. برای مثال، برای آنهایی که در بازاریابی، تبلیغات، رسانه یا مدیریت کسب و کار فعالیت می کنند، IOT می تواند اطلاعات زیادی در مورد نحوه برخورد مشتریان با محصولات با دنبال کردن تعاملات آنها با دستگاه های دیجیتال ارائه دهد. این داده ها به نوبه خود می توانند برای بهینه کردن کمپین های بازاریابی و تجربیات کاربر استفاده شوند.

چگونه بر صنایع اثر می گذارد: نکته جالب در مورد IOT این است که نه تنها رویه انجام کسب و کار ما بلکه مدل های کسب و کاری که ما برای انجام آن استفاده می کنیم را نیز تغییر می دهد. برای مثال مدل های مصرف منعطف (که به عنوان مدل های پرداخت به ازای استفاده نیز شناخته می شود) به طور فزاینده ای در همه صنایع به عنوان داده مشتری جدید محبوب و در دسترس قرار گرفته است.

۲- یادگیری ماشین
یکی دیگر از فناوری های جالب توجه نوظهور یادگیری ماشین است، که توانایی کامپیوتر ضروری برای یادگیری تنها با استفاده از تحلیل داده و دنبال کردن الگوهای تکراری است. برای مثال پلت فرم های رسانه های اجتماعی یادگیری ماشین را برای درک بهتر چگونگی ارتباط شما با آنها در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. آنها این کار را با تحلیل لایک ها، اشتراک گذاری ها و نظرات شما انجام می دهند و محتوا را از ارتباطات شما اولویت بندی می کنند که شما ابتدا آن محتوا را دریافت کنید.

چگونه بر صنایع اثر می گذارد: علاوه بر شکل دهی به تعاملات روزانه شما با دوستانتان در رسانه های اجتماعی، یادگیری ماشین رویه ای که شرکت ها کسب و کارشان را با مشتریان انجام می دهند نیز تغییر می دهد. شرکت هایی مانند گوگل یادگیری ماشین را روی دستگاه های متحرک استفاده می کنند که می تواند یادگیری را حتی در حالت آفلاین ادامه دهد. نتیجه چیست؟ یادگیری ماشین رویه هایی که کسب و کار با مشتریانشان تعامل دارند با کمک پیش بینی و در نظر گرفتن نیازهای مشتری بسیار آسان تر می کند.

۳- واقعیت مجازی (VR)
تماشای فیلم های واقعیت مجازی را به یاد آورده و فکر کنید چقدر جالب خواهد بود اگر در زندگی واقعی این چنین باشد؟ خب، دارد این گونه می شود. هر چند VR از دهه 1950 آغاز می شود، تا همین اواخر فناوری نمی توانست به طور کامل کاربر دیجیتالی را درگیر کند که این با پیشرفت های اخیر سخت افزاری و برنامه نویسی تغییر کرده و اثرات آن تقریبا روی هر صنعتی از خرده فروشی تا آموزش احساس می شود.
چگونه بر صنایع اثر می گذارد: واقعیت مجازی چندین سال است که جزء بازی های محبوب ویدئویی شده و این روند رو به گسترش است. علاوه بر بازی های ویدئویی، VR احتمالا روی هیأت رییسه شرکت ها اثر گذاشته تا از فناوری برای کمک به آنها برای درگیر کردن موثرتر مشتری کمک بگیرند و فروش و بازاریابی خودشان را بهینه کنند. این همچنین به طور بالقوه ابزار مناسبی برای آموزش است و به طور فزاینده ای توسط سازمانهای آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

۴- تجارت لمسی
چند سال پیش اینکه بتوانید با لمس یک انگشت هر چیزی که می خواهید را بخرید یک خیال به نظر می رسید، اما اکنون یک واقعیت است. با ادغام فناوری صفحه نمایش لمسی و خرید کلیکی، تجارت لمسی به خریداران اجازه می دهد که به راحتی از تلفن خود خرید کنند. بعد از اتصال اطلاعات پرداختشان به یک حساب عمومی و فعال کردن این ویژگی، مشتریان قادر هستند هر چیزی از لباس تا مبل را تنها با یک اثر انگشت خرید کنند.

چگونه بر صنایع اثر می گذارد: این یکی از بزرگترین اتفاقات برای تجارت الکترونیکی در سال های اخیر است و تقریبا خرده فروشان هر صنعتی پیش بینی افزایش در فروش به نسبت مستقیم با این فناوری جدید را دارند.

۵- فناوری شناختی
فناوری شناختی هم ردیف با یادگیری ماشین و واقعیت مجازی است با این تفاوت که مفهوم وسیعتری دارد. برای مثال، چتر فناوری شناختی چیزهایی مثل فرآیند زبان طبیعی (NLP) و تشخیص گفتار را شامل می شود. این فناوری های متفاوت در کنار هم می توانند وظایف زیادی را که قبلا توسط فرد انجام می شد خودکار و بهینه کنند، از جمله جنبه های خاصی از حسابداری و تحلیل.

چگونه بر صنایع اثر می گذارد: هر چند فناوری های شناختی کاربردهای گسترده ای دارد، پیش بینی می شود صنعتی که بیشترین تاثیر را از این روند خواهند پذیرفت، صنعت نرم افزار با 95% سرمایه گذاری شرکت های نرم افزاری هستند که این فناوری را تا سال ۲۰۲۰ اتخاذ خواهند کرد.

با ادغام فناوری ها، تغییرات صنایع حرفه ای از جمله بانکداری، تجارت الکترونیک، بهداشت و آموزش در روند آخر به روز خواهند ماند که فهم بهتری از صنعت انتخابی شما خواهد داد و شما را نامزد رقابتی تری خواهد ساخت. مهمتر از همه این که این دانش درهای جدیدی در میدان شما و دیگران باز می کند.