افزایش تولید ۳۰ محصول اصلی صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۸

افزایش تولید ۳۰ محصول اصلی صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۸

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید ۳۰ محصول اصلی صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۸ خبرداد.

*** افزایش تولید ۳۰ محصول اصلی صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

از میان ۴۲ محصول منتخب، اصلی صنعتی و معدنی که بیشترین سهم را در این بخش دارند در ۱۰ ماهه امسال ۳۰ محصول رشد تولید داشته‌اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فولاد خام با ۲۰ میلیون تن، ۶٫۸ درصد، سیمان با ۵۱٫۲ میلیون تن، ۱۲٫۲ درصد، کاتد مس با ۲۰۷٫۸ هزار تن، ۳٫۱ درصد، لوازم خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی) با ۲۱۴۹٫۷ هزار دستگاه، ۷٫۸ درصد و محصولات پتروشیمی با ۴۵٫۸ میلیون تن، ۱٫۹ درصد رشد تولید داشته‌اند.

وی افزود: در این مدت ۱۲ محصول کاهش تولید داشته‌اند که البته روند کاهشی تولید این محصولات نسبت به ۹ ماهه امسال بهبود یافته است.

 

*** تعداد مجوزهای صنفی صادر شده

 

زرندی ادامه داد: تولید انواع خودرو سواری با ۶۱۲ هزار دستگاه ۱۸٫۸ درصد کاهش داشته اما؛ روند تولید خودرو در دوماهه گذشته سرعت خوبی گرفته و تلاش‌ها این است که تا پایان سال روند کاهش تولید خودرو متوقف شود.

وی همچنین گفت: در این مدت، تعداد ۵۲۱۲ فقره پروانه بهره‌برداری با میزان سرمایه‌گذاری ۴۴٫۵ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۸۱۲۴۴ نفر صادره شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، مجوزهای صنفی صادر شده ۳۳۹٫۴ هزار فقره اعلام کرد و اظهار داشت:

در این مدت،در بخش معدن تعداد ۵۰۴ فقره پروانه اکتشاف، ۲۸۹ فقره گواهی کشف و ۳۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شد.